Склад злочину

Склад злочину

Про програму

У документальному серіалі "Склад злочину" будуть висвітлені найгучніші та резонансні злочини ХХ століття. Головними фігурантами проведених розслідувань стануть ділки тіньового бізнесу, серійні вбивці, різноманітні економічні махінатори і розробники хитромудрих злодійських схем. Грунтуючись на спогадах учасників подій, матеріалах слідства і оперативних даних, у кожному фільмі буде відтворена повна картина злочину.

В основі документально-художнього циклу "Склад злочину" лежить принцип реконструкції справжніх кримінальних справ. Всі історії, використані у фільмі, справжні, а хід подій відтворюється за участю професійних акторів. Кожна історія розкривається через художні реконструкції, а достовірність того, що відбувається - через документальні вставки ведучого, інтегрованого в події, а також свідчення очевидців. Постійними експертами проекту стануть головні особи МВС України.

Однак, автори проекту розкажуть не тільки про гучні злочини і хитромудрих злочинців. Разом з ведучим глядач зануриться в епоху давно минулого часу. Кожна серія проекту "Склад злочину" стане унікальною можливістю відчути ностальгію за "тими часами". Автори не пропустять ні одну побутову деталь радянського часу. А архівні кадри МВС України тепер стануть доступними масовому глядачеві.

Ведучий - актор В'ячеслав Разбєгаєв. Він же головний герой детективного документального серіалу "Склад злочину" - людина із загостреним почуттям справедливості, людина з мізками Володі Шарапова і харизмою Гліба Жеглова. Йому важливо правильно довести провину, а не посадити до в'язниці будь-яким способом. Нашого героя цікавить, як шукали злочинця, і як знайшли. Він або поміщається всередину реконструкції злочину, або спостерігає за нею на відстані. Він не заважає героям діяти, він тільки звертає нашу увагу туди, куди ми повинні зараз подивитися. 
Кожна поява ведучого в кадрі - це або емоційний фрагмент, або деталь епохи, або екшн: ведучий зможе показати телеглядачам, як погнатися по зустрічній, проплисти на гумовому човні, перемахнути через паркан, перестрибнути з даху на дах. Він показує, що таке "стріляти по-македонськи", як заводити машину без ключа, як робити покупки в радянському магазині, де з чеком необхідно пройти до відділу за заздалегідь виписаним товаром.

Ведучий знає радянську епоху, але це спогади його юності, а не зрілих років. Він відмінно все пам'ятає, але налаштований до минулого куди іронічніше, ніж його старші колеги. Ведучий тримає дистанцію до епохи, і до своїх героїв. Минуле - не "золотий вік", куди хочеться повернутися, а "те, без чого нас неможливо уявити, ще важче зрозуміти". Ведучий розповідає про злочин у контексті епохи: що володіло умами, що носили, на що ходили в кіно, яка музика грала. Чому саме цей убивця, саме ця жертва, саме ці злочини були можливі в цю епоху.